Listing alphabetically by Speaker's name

Click on the Speaker or page reference to link to their messages

A
Wayne Alcorn AP04 IC06 IC08
Lynley Allan AG16 LA16
Brother Andrew

Ray Andrews RA06  RA09  RA10
James Anson LTC01

John & Carol Arnott (Canada)
John Arnott (Canada) JA16  JA17
John & Pauline Arnott (Australia)
John Arnott (from Australia)

B
Ram Babu  RB12   RB14
Judy Bailey
Phil Baker
Kul Bal  FGB13 KB14
Adrian Beale
Gary Beaton
Larry Baldock
Tak Bhana
Greg & Sue Biddell FGB  FGB14
Luke Brough LTC01 EL04

Doreen Brown
Len Buttner FGB06 GFM06
C
Lucy ArgŁello Campo
Graeme Carle
Shirley Carpenter

Hugo Chan
Abraham Charles   RB14  AC15
Eroni Clarke

Johnny Lee Clary
Ian Clayton
Sharon Cohn
David Cole
Dr Gary Collett
Toby Collins
Graham Cooke
Andrew Corson G1203 G1207
Sally Cowie
Darlene Cunningham YIT00 LC00

Loren Cunningham YIT00 LC00 IWT04  LC14
D    
Danny Daniels
Alun Davies
Maxine Davies
Judith Davis
Peter Davis

Trevor Davis RN08  FGB09
Graham Davison G1204G1205 G1206 G1207
John Dawson YIT00 JD00 YIT03 IWT04 WIS05

Joy Dawson
Rob De Martin
Sonya De Martin

Jack Deere
Paul deJong
Ed Delph EL01 ED09
Harold Dewberry
Lorraine Dierck
David Dishroon DD01 LTC01
Murray Dixon MD12  PFI17
Gill Donald
Steve Dunne
Professor Mason Durie
E
Jane Evans
Russell Evans AP05 VYC05
F
Cesar Fajardo
Claudia Fajardo
Mark Farmer
Martha Farmer
Graeme Fawcett
Seth Fawcet  AG04  FGB13
Dr Gordon Fee
John Fergusson
Diane Fink

Weston Finlay LTC01
Shelley Fortier
Greg Fortuin
Joy Fortuin

Don Fortune
Katie Fortune KF07 MGS07

Ian Foster
Brian France
Rodney Francis FGB05 GFM06 GFM07 GFM08

Tom Frew
Marion Fromm
G
Goldie Gibson
John Glass EL00 JG02
Duncan Graham

Ian Grant
Miriam Grossman FF12 MG12
Mike Gorrie
Ron Goulton
Mike Griffin
Danny Guglielmucci EQ02 AP06 IC07
H
Jacque Hall
Tim Hall

Rachelle Cohen Hamilton
Bill Hamon

Tom Hamon
Carol Hanes G1203 G1204 G1205
Jack Hanes AP01 JH02 JH03 G1203 G1204 G1205
Rob Harley RH03 RH06  RH08
Jacqui Hart
Dale Hewitt AP02 AP03 AP04 AP05
Karen Hewitt
Kevin Hight
Cecily Hill (was Cecily Stoneham)
David Hogan NL03 DH03

Aiden Holliday
Kevin Honore
I
Tuhoe Isaac
Beth Inglis
J
J John
Ian Johnson IWC10 IJ12 
Richard Johnstone GFM06  GFM07
Donna Jordan YIT00 YIT03

Natalie Joyce
Rick Joyner
Carl Jukes MT00 NL01

K
Art Katz AK01 AK05
Clinton Kelleher EL01
Nick Klinkenberg AP01 IC05 AP05 IC08
Jeannie Knott
Dr Charles Kraft
Margeurite Kraft
Fred Krueger
Andrew Kubala NL01 FGB03 AK07
J K Kumar AP03 AP04
L
Don Lake IC05 IC06 IC07 IC08
Sharon Lauridsen
Bob Lawson LTC00 EL00 FH03
Margaret Lawson FH03
Bob Leach
Wynne Lewis
Steve Lightle
Michael Livengood
Steve Long
M

Gail MacDonald
Gordon MacDonald
Barry Magee
Margaret Mahl
Dr Albert Makary
Lesli Mancktelow
Craig Marsh FGB06  FGB14
Rich Marshall
Matt Martyn
Tracy May
Dennis McCaskill

Ian McCormack
Bob McCoskrie FF07  RN08
Bruce McDonald
Sue McDonald
Don McDonell  PR04  IG08 FGB10  PP13
Norm McLeod
Erwin McManus
Anthony McMillan
Allan Meyer
Warren Moar LTC01
Diane Moder
Simon Moetara SM08 IC08
Bruce Monk AP01 EQ02 AP02 AP03 AP04 AP05 AP06
Helen Monk AP01 AP03 AP04 AP05 HM06
Sam Monk  AP05 VYC05
Gordon Moore
Gary & Sarah Morgan
Michael Murphy G1205 G1206
Valery Murphy G1205 G1206
N
Frank Naea
Roger Nelson SP05 JW05
Jimmy Njino  FGB11  JN13  FGB15 FGB16
O

George Otis Jr  TR01  "Transformations"
P
Jesse Padayachee
Cookie Padayachee

Fawn Parish

Brenda Parshotam
Roy Peacock
Kevin Peat EL01 FH03 KMP07
Margaret Peat EL01 FH03 KMP07
Dr Alistair Petrie
Andy Pigg AP14
Andy Piggott AP15
Winkie Pratney YIT02 IWT04 WP05

Phil Pringle
Peter Prothero
Jonathan Puddle

R
Gary Raymond FGB12 GR12
Marcel Rebiai

Lynn Reddick
Linda Reddick
Rita Restall
Don Richardson
Peter Ridling
Janet Robertson AG00 AG01 AG02
Peter Robertson
Sy Rogers EL00 SR05
Ian & Janice Ross
Robert Roy

Cindy Ruakere
S
Paul Scanlan
Vanessa Schlogl
Gary Schwammlein
Art Sepulveda
Joseph Serwadda
Ruth Shaw
Mike Sherwood
Des Short
Aric Sigman FF10 AS10
David & Josie Silver OZ07  OZ10
Stefan Silver
Barry Sims
Connie Sinnott JCS07  JCS10
Jeremy Sinnott JCS07  JCS10
Colin Smallman
Danny Smith
Jordan Smith
Dr. Smith
Kim Walker-Smith IWC10  KWS10
Skyler Smith
Tracy Smith
Dan Sneed
Kerry Southey
Neville Stanway
John Steele
Mark Steen
Selwyn Stevens  FGB07  FGB08
Mark Stevenson
Jim Stinson
Larry Stockstill
Melanie Stockstill
Cecily Stoneham (now Hill) MT00  FGB04
Andrew Stroud
Cilla Sturt
Bill Subritzky  BS00  FGB15
Kaylene Subritzky
Pat Subritzky
T
Melinda Tankard-Reist FF10 MTR10
Tommy Tenney
Khoo Oon Theam
Evan Thomas IS02 ET11 PFI17
Maala Thomas
Adam Thompson
Steve Thompson
Nick Tuitasi NT07 FF12
V
   
Kelley Varner
W
Kathie Walters
Jeanette Ward AG04 FGB06
Meredith Wheeler
Fleur Whelligan
Jim White  JW13  JW14  JW15  JW16
Tom White TR01 TW02
Robyn Whittle
George Wieland
Geoff Wiklund
Joanne Wiklund
Shane Willard
Rod Wilson YIT02 FGB03
Rod Winter FGB10 FGB12
Geoff Winter FGB12  PP13
Geoff Woodward
Ian Wright AP04 IC05  AP05  IC06 IC07
Kerry Wright GFM06 GFM07
Y
Jan Yaxley
Trevor Yaxley
Warren Young

* Please note that not all speakers of workshop sessions are listed.

    Refer to the specific Conference or Seminar pages.


Videos are normally provided in PAL standard (for NZ, Australia, UK etc)
Optional NTSC standard for USA, Japan, Korea, Philippines etc are available.
Make sure you order the correct system DVD for your country
  • Prices are in NZ$ and include Postage in New Zealand. For typical prices in other currencies, click here
  • Postage & packing is extra for Overseas orders. Choose your country area in the shopping cart.
  • Your Credit Card will be charged in the equivalent of the NZ Dollar total.
  • The shopping cart will give you a 10% discount for any 5 or more items
Back to the top